Σχολικό Έτος 2003-2004.... Τέλος
Γιορτάζουμε το Καλοκαίρι

Μια παραγωγική χρονιά πέρασε. Μας κούρασε αλλά το καλοκαίρι έφτασε. Τέλος τα "μαθηματικά', η "γλώσσα" κι όλα τα μαθήματα που μας μαθαίναν αρκετά πράγματα αλλά μας κούραζαν.

Τώρα ήρθε η ώρα της ξενοιασιάς, του παιχνιδιού  της θάλασσας. για τρεις μήνες θα "γεμίσουμε τις μπαταρίες μας και θα επιστρέψουμε - όχι όλοι βέβαια αφού οι συμμαθητές μας της ΣΤ΄ τάξης θα μπουν στο γυμνάσιο, αλλά θα έχουμε νέους φίλους. Τα μικρά της πρώτης που θα αφήσουν το διπλανό κτίριο του νηπιαγωγείου και θα μπουν στον νέο κόσμο του Δημοτικού σχολείου. Μας αποχαιρέτισαν οι μεγάλοι, τους ευχηθήκαμε καλή δύναμη, καλή επιτυχία και συνέχεια στο Γυμνάσιο.

Παίξαμε όμως. Σατιρίσαμε. Χορέψαμε. παρουσιάσαμε τη δουλειά μας και...........φάγαμε και ήπιαμε.

Να μερικές από τις όμορφες στιγμές της 9ης Ιουνίου

Ο κόσμος συγκεντρώθηκε. Τα ταμπλό της δουλειάς μας στο πρόγραμμα στοματικής υγιεινής στήθηκαν, ο Διευθυντής είπε δυο λόγια για τη χρονιά που φεύγει κι αρχίσαμε.

Πρώτη παρουσίαση του θεατρικού με θέμα τη στοματική υγιεινή. Προσέξτε πώς οι οδοντόβουρτσες καθαρίζουν τα δόντια.

Τα παιδιά του Ολοήμερου Σχολείου παρουσιάζουν τη δουλειά τους από το μάθημα "Θεατρικής Παιδείας" με περιβαλλοντικό θέμα.

Τα μεγάλα κορίτσια παρουσιάζουν σύγχρονα χορευτικά θέματα..

Σάτιρα από την Eurovision. Μικρός Ρουβάς και η Τουρκάλα Σερτάπ.

Τα παιδιά της Α΄ τάξης σπάζουν μπαλόνια και παίζουν τα μουσικά καθίσματα. Η Ξανθίππη κατάφερε να κρατήσει την καρέκλα της.

Τα παιδιά της Β' Τάξης με δεμένα τα χέρια πίσω στήνουν πύργους.

Της Γ΄ τάξης Τρέχουν.....τσουβαλοδρομίες και

Της Δ΄ τάξης αγωνίζονται κατά ομάδες ποιοι θα φαν πιο γρήγορα τα λουκούμια και θα πιουν επίσης πιο γρήγορα το νερό.

Γιαουρτοφαγίες από τα παιδιά των μεγάλων τάξεων. Αποδείχτηκε πως οι Ασλανίδης Νίκος και Δημητριάδης Φώτης είναι πολύ........ γρήγοροι.
Κι αφού παίξαμε γελάσαμε γιαουρτωθήκαμε, φάγαμε λουκούμια και τρέξαμε μέσα σε τσουβάλια, ο σύλλογος γονέων φρόντισε για το φαγητό. Σουβλάκια για όλους κάτω από τον πλάτανο. Να κι ο Πρόεδρος. Πρώτος στο ψήσιμο.... κι όχι μόνο.

Οι μητέρες ετοίμασαν τα σάντουιτς για όλους.

Στο τέλος Γονείς και Δάσκαλοι σε στιγμές φαγητού και κεφιού.

[Αρχική Σελίδα ]    [ Εκδηλώσεις ]