ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ » ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΟΧΥΡΩΝ»

Την Παρασκευή 8 Απριλίου 2016 πραγματοποιήθηκε ο μαθητικός διαγωνισμός » Μάχη των Οχυρών» που συνδιογράνωσαν η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Σερρών και ο Σύνδεσμος Φίλων Οχυρού Ιστίμπεη στο αμφιθέατρο της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Σερρών.

Το σχολείο μας πήρε μέρος με την τρισδιάστατη κατασκευή των μαθητών της Δ΄τάξης υπό την εποπτεία του Δασκάλου τους κ. Καϊμακάμη Γεωργίου και τιμήθηκε με το πρώτο Βραβείο στην κατηγορία του μαζί με τρία ακόμη έργα άλλων σχολείων. Συμμετείχε έτσι στην κλήρωση για το ταξίδι στην Νορμανδία αλλά κληρώθηκε το 2ο Δημοτικό Σχολείο Σιδηροκάστρου. Ήταν μια ευχάριστη εμπειρία για τους συμμετέχοντες και τους παρευρισκόμενους. Συγχαρητήρια σε όλους τους εμπλεκόμενους και ευχόμαστε καλό ταξίδι στους τυχερούς της κλήρωσης.

Comments are closed.